Historia Tatr Wysokich

Wznoszenie gór, rozpoczęło się około 25 milionów lat temu, zaczęła ich modelowanie. W czwartorzędzie lód. Lodowce topiony, przed 10.000 lat temu. Z 21 największych lodowców Bielovodská - 14 km długości i 1,5 km szerokości i do 200-300 m grubości. Wysokich Tatr są atomowe. Składają się z krystalicznego rdzenia, składający się z granitu i skał krystalicznych i częściowo pokrywa wapienia

Pierwszy człowiek żył na Słowacji w Tatrach tuż poniżej Stone Age. Pierwsze raporty na wyprawy górskie, które były przeznaczone tylko dla estetyki poznania, pochodzących z 16 wieku. Uczniowie Liceum Kežmarský udał się na wycieczkę Wysokie Tatry związane z kolekcją przyrody. W 1615 roku, trzech uczniów, kierowanych przez Davida Frølich do Kežmarský tarczy. Jest to pierwsze udokumentowane historycznie wejście na szczyt Tatr. Hamował rozwój turystyki w małej dostępności do Wysokich Tatr. Cóż, jej rozwój sieci tras i możliwości dostępu w dziedzinie nastąpił gwałtowny wzrost liczby turystów. Roczny udział w drugiej wojnie światowej było 20.000 osób, ale w latach osiemdziesiątych było ich już 4 mln EUR.

W 1949 Tatrzańskiego Parku Narodowego (TANAP), które przyczyniły się do ochrony Tatr. Rozwijających się zmuszony prowadzić wspinaczka górska organizacji JAMES wspinaczy 1.921-szy Tatr klubu, po drugiej wojnie wzrosła do wspinaczki Słowacka federacja. Później nazwa została dostosowana do dzisiejszych IAMES. Być może największe imprezy sportowe są Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym w 1935 i 1970 r. w Pleso. Jako pomnik ofiar było w Tatrach Wysokich w Ostrva symboliczne Limbová cmentarz Gaj, których istnienie jest w haśle "w pamięci o zmarłych, na żywo wpisu".

Obecnie Tatry Wysokie są jednym z najczęściej odwiedzanych obszarów Słowacji.